PILATES - fizinių galimybių negalima nusipirkti arba įgyti apie jas tik mąstant 


Pilates mankštos metodą sukūrė vokiečių treneris ir sportininkas J. Pilatesas.
Koncentracija, susikaupimas, kūno kontrolė, tikslumas, kvėpavimas, relaksacija - tai esminiai Pilates principai, taikomi treniruočių metu. Be to, kad atliekant praktiką ypatingai lavinami gilieji kūno raumenys, dar siekiama ir dvasinės ramybės. Labai svarbu atsipalaiduoti, atsiriboti nuo problemų, sutelkti visą dėmesį į save.
Pilateso pratimų yra labai daug ir įvairių, kuriuos galima parinkti pagal savo fizinį pasirengimą. Vieniems jie gali pasirodyti labai lengvi, kitiems - sunkūs. Tačiau, kaip ir visada, norint pasiekti rezultatų reikia padirbėti.
Pilates - tai nesudėtinga, bet labai efektyvi pratimų sistema, kuri skiriasi nuo kitų jėgos pratimų. Pilateso treniruočių metu dirba visi pagrindiniai kūno raumenys. Daugiausia dėmesio skiriama tempimui, giliesiems raumenims, sąnarių lankstumui, raiščių elastingumui ir ištvermei. Šią kryptį gali praktikuoti fiziškai nepasirengę arba vyresnio amžiaus žmonės, nes visi judesiai atliekami lėtai, plastiškai, neskubant.
Dauguma žmonių mato palankius pasikeitimus jau po kelių savaičių, bet tai labai individualu. Daug kas priklauso nuo to, kiek dažnai jūs mankštinsitės.
PILATES MANKŠTOS NAUDA:
tvirtėja nugaros ir pilvo preso raumenys,
didėja lankstumas, sąnarių paslankumas,
gerėja koordinacija, balansas, laikysena,
po užsiėmimų jaučiama ramybė,
pratimai tonizuoja raumenis,
vystoma kvėpavimo sistema,
padeda įveikti įtampą, stresą,
gerėja sveikata,
gali pašalinti nugaros skausmą.
Jūsų judesiai bus lengvi ir grakštūs. Užsiėmimų metu stebint savo laikyseną jau po kelių treniruočių pastebėsite, kad savaime norisi išlaikyti teisingą nugaros padėtį ir gyvenime. Pilates pratimai stimuliuoja širdies ir kraujagyslių limfinę sistemą, gerindami deguonies apykaitą ir endorfinų išsiskyrimą, kurie atsakingi už gerą savijautą. Giliųjų raumenų, laikančių stuburą, stiprinimas, raumenų ilgio pakeitimas, kūno atpalaidavimas ir taisyklingos laikysenos atstatymas - visa ši suderinta visuma daro pratimų kompleksą efektyvia profilaktikos priemone nugaros ligoms.
Pliates programa yra labai saugi. Tinka įvairaus amžiaus žmonėms, norintiems pagerinti savo fizinę formą, laikyseną, išvaizdą, o ypač rekomenduojama:
kenčiantiems nugaros skausmus,
turintiems ydingą laikyseną,
visiems, kurie norėtų pradėti sportuoti, išvengti osteoporozės, turi viršsvorį, kenčia nuo streso ir su juo susijusiais sutrikimais.